Zmiany w Wizzair. Co nowego?

Oceń wpis!

Zmiany w Wizzair

Zmiany w Wizzair. Tania linia przygotowała dla nas kilka nowych rozwiązań. Część z nich już weszła w życie, na resztę musimy zaczekać.

Znikają podziały!

Wizzair zdecydował o pozbyciu się od 29 października 2017 roku małego bagażu podręcznego. Oznacza to, że bagaż o wymiarach 42x32x25 cm oraz duży – płatny, znikną bezpowrotnie!
Na ich miejscu znajdzie się bezpłatny bagaż o wymiarach 55x40x23 cm. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tylko część z bagaży trafi na pokład. Reszta wyląduje w luku bagażowym.
Niestety bagażu rejestrowanego waga, która do tej pory nie mogła przekraczać 23 kg, po zmianie polityki bagażowej zostanie obniżona do maksymalnie 20 kg.

„Elastyczny towarzysz podróży”

Kolejną sprawą jest całkowita nowość – zmiany w Wizzair zapewniły nam możliwość zakupu biletu dla osoby towarzyszącej bez konieczności wypełniania danych osobowych przy samym zakupie!
Usługa „elastyczny towarzysz podróży” kosztuje 44 PLN za lot od osoby, której wypełnienie danych zostawimy na później. W ramach jednej rezerwacji możemy dodać aż 9 takich osób! Dane anonimowych pasażerów muszą zostać uzupełnione do 3 godzin przed wylotem. Jest to świetna wiadomość dla osób m.in. takich jak ja, które potrafią znaleźć bilety za świetną cenę (np. nowo uruchamiane trasy, gdzie pierwsze bilety są sprzedawane za śmieszne pieniądze), ale nie są w stanie skonsultować zakupów z potencjalnymi towarzyszami podróży. Miejmy tylko nadzieję, że „sprytni” ludzie nie wykorzystają tej usługi do wykupowania, a następnie sprzedawania promocyjnych biletów w dużo wyższych cenach na serwisach typu allegro.

Cel – dowolny!

Wizzair ponownie zachwycił, odsłaniając przed nami nową wyszukiwarkę. W skrócie – nie musimy znać ani celu podróży, ani dokładnej jej daty. Jako cel możemy wybrać różne ciekawe opcje np. „romantyczny wypad”, „tanie piwo” lub poprostu dowolny.
Czas trwania podróży również nie musi być sztywny. Możemy skorzystać z zakresów np. 1-3 dni, 3-7 dni, tydzień lub 8-30 dni. Korzystając z nowych filtrów możemy także ograniczyć swoje poszukiwania jedynie do podróży weekendowych! Dodatkowo, jeśli masz ograniczony budżet, to wyszukasz loty jedynie do podanej przez Ciebie kwoty. Rezultatem wyszukiwania będzie przejrzysta lista ze zdjęciem, informacją o lokalizacji oraz krótkim opisem.

Nowa trasa

Wielką niespodzianką, która została ogłoszona 19 września była informacja o otwarciu nowej trasy. 16 grudnia wystartuje pierwszy samolot z Gdańska bezpośrednio do Tromsø! Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu – wtorki, czwartki, soboty. Czwartkowe loty ruszą dopiero 29 marca 2018 roku.