Wyszukiwanie tanich lotów cz. I

Średnia ocena: 4.8.
Oceniono: 6 razy

Ten artykuł jest pierwszą częścią rozległego rozdziału, który nosi tytuł „Wyszukiwanie tanich lotów”. Będę go w miarę możliwości konsekwentnie rozwijał o kolejne części, odsłaniając przy tym kawałek po kawałku „tajemnicę” wyszukiwania tanich biletów.

Kiedy jest najtaniej?

Wyszukiwanie tanich lotówIstnieje taka zasada – im wcześniej, tym lepiej, choć nie zawsze. Na to, jak kształtują się ceny biletów składa się wiele czynników. Zazwyczaj najtańsze bilety lotnicze występują około dwóch-trzech miesięcy przed podróżą, lecz czasami zdarza się tak, że kilka dni przed planowaną datą wylotu możemy również upolować dobrą okazję – tu mam na myśli głównie przeloty czarterowe. Nie od dziś też wiadomo, że najdroższe bilety występują zawsze przed świętami oraz podczas szczytu sezonowego, czyli w lipcu oraz sierpniu. Decydując się na urlop poza sezonem możemy więc sporo zaoszczędzić.
Oprócz tego, co już wymieniłem, droższe są też loty weekendowe. Może to niektórych dziwić, ale znaczenie ma również dzień tygodnia oraz godziny, w których wyszukujemy bilety. Tuż przed weekendem, wieczorem, możemy zastać zupełnie inne ceny, niż np. w środku tygodnia. Mając odległy termin urlopu, obserwuj interesujące Cię daty. Warto je sprawdzać nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, gdyż ceny są zmienne. Im więcej czasu poświęcimy na szukanie, tym mniej zapłacimy.

Wyszukiwanie tanich lotów – skąd?

Chcąc tanio latać nie nastawiajmy się zawsze na loty bezpośrednie. Bywa też tak, że do interesujących nas lokalizacji nie dolecimy prosto z Polski. Wtedy konieczne są przesiadki. Loty z przesiadkami bardzo często są tańsze od bezpośrednich i mimo, że nie są tak wygodne, to czasami pozwalają na zwiedzenie dodatkowo miejsca, którego nie mieliśmy w ogóle w planach.
Nie ograniczajmy się też do wylotów z lotnisk znajdujących się w najbliższej lokalizacji miejsca naszego zamieszkania. Nierzadko zdarza się tak, że loty z tych bardziej odległych są dużo tańsze nawet po doliczeniu kosztów dojazdu. Lot powrotny też nie musi odbywać się do miejsca, z którego wylecieliśmy w sytuacji, gdy da radę niedrogo dostać się z niego do miejsca naszego zamieszkania.

Bądź na bieżąco z promocjami

Warto być na bieżąco z aktualnymi promocjami i znaleźć się w ten sposób o krok do przodu przed resztą osób poszukujących tanich biletów.

  • obserwuj w mediach społecznościowych profile wszystkich interesujących Cię przewoźników (Facebook, Instagram),
  • dołącz do newsletterów i otrzymuj powiadomienia mailowo,
  • obserwuj strony zajmujące się wyszukiwaniem promocji oraz ciekawych ofert (np. Fly4free, MlecznePodróże, WakacyjniPiraci, Loter, Flipo.pl).

Po zastosowaniu się do powyższych punktów będziemy zawsze na bieżąco i ułatwi to znacznie wyszukiwanie tanich lotów.

Last Minute

Jeśli zbliża się data urlopu i jeszcze nie masz zakupionych żadnych biletów, a ceny lotów na stronach przewoźników zwalają z nóg – nie rezygnuj. To jest okazja, by skorzystać z lotów czarterowych w opcji Last Minute. Im bliżej do odlotu, tym ceny są niższe. Touroperatorzy tuż przed odlotem oferują bilety po mocno zaniżonych cenach, chcąc zapełnić samoloty dowożące ich klientów do miejsc, w których wykupili wycieczki. Jednym z biur podróży oferujących tego typu oferty jest Rainbow.
Zerkając raz dziennie w link: biletyczarterowe.r.pl, gwarantuję, że bardzo szybko trafisz na świetną okazję z wylotem Last Minute.

W następnej części znajdziesz kolejne cenne rady oraz nauczysz się wyszukiwać tanich lotów Europejskich wykorzystując przy tym wszystkie rady, które poznałeś w części pierwszej, będącej wprowadzeniem do tematu, którym jest wyszukiwanie tanich lotów.